Čínské úřady varují obyvatel před rekordními mrazy a sněžením. V Pekingu bude až minus 18 stupňů

Čínské úřady v úterý varovaly obyvatele většiny svého území před vydatným sněžením, sněhovými bouřemi a teplotami, které by během tohoto týdne mohly klesnout na jedny z nejnižších hodnot za několik posledních desetiletí. Informovala o tom agentura Reuters.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teploty v Pekingu mají o víkendu klesnout až na minus 18 stupňů Celsia

Teploty v Pekingu mají o víkendu klesnout až na minus 18 stupňů Celsia | Foto: Tingshu Wang | Zdroj: Reuters

Teploty v Pekingu mají o víkendu klesnout až na minus 18 stupňů Celsia, zatímco průměrná hodnota v polovině prosince je kolem minus osmi stupňů. A dokonce i Šanghaj na jihu země se má dočkat teplot až čtyři stupně pod nulou, což je tu v této roční době nezvyklé.

Čína umístila meteorologické stanice na šesté nejvyšší hoře světa. Chce hlídat stav ledovců

Číst článek

V některých oblastech severní, severozápadní a jižní Číny, stejně jako v části Vnitřního Mongolska, provincii Kuej-čou a dokonce i v oblastech jižně od řeky Jang-c'-ťiang, by mohly teploty klesnout o více než 14 stupňů Celsia, varovalo čínské Národní meteorologické středisko.

V provincii Chej-lung-ťiang, která leží na severovýchodě země a sdílí hranici s Ruskem, už zamrzla řada řek. V Pekingu bylo do boje proti očekávané nepřízni počasí povoláno více než 6000 lidí, kteří budou v pohotovosti pro případ jakékoli nouzové situace. Nachystáno je také 2200 sněhových pluhů a další odklízecí techniky, a 32 000 tun posypové soli.

Čínské hlavní město naposledy zažilo tak chladné počasí 7. ledna 2021, kdy teplota klesla na minus 19,6 stupně Celsia. Mrazivé počasí očekávané tento týden v Pekingu, kde ještě před týdnem panovaly podzimní podmínky, odráží prudké kolísání teplot v poslední době. Letošní říjen patřil v Pekingu mezi nejteplejší za poslední desetiletí. Historicky nejnižší teplota v Pekingu byla minus 27,4 stupně Celsia a meteorologové ji naměřili 22. února 1966. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme