V Hongkongu zatkli devět lidí. Policie uvedla, že se pokusili vyrobit výbušninu a rozmístit ji po městě

Policie v Hongkongu zatkla devět lidí včetně šesti středoškoláků kvůli podezření z teroristické činnosti. Pokusili se vyrobit výbušniny a po městě rozmístit bomby, uvedla v úterý místní policie podle agentury AP.

Fotogalerie Hongkong Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina se podle policie pokoušela vyrobit třaskavinu triperoxid acetonu (TATP) v domácí laboratoři v jednom hostelu. Policie tvrdí, že chtěli látku použít k rozmístění bomb na soudech, v tunelech, na železničních tratích a dokonce prý chtěli některé výbušniny umístit do pouličních odpadkových košů, aby „maximalizovali škodu způsobenou společnosti“.

Velké zatýkání v hongkongském deníku. Policie vtrhla do redakce Apple Daily, zatkla nejméně pět lidí

Číst článek

Devíti zatčeným je mezi 15 a 39 lety. Jde o pět mužů a čtyři ženy, uvedl policejní komisař Li Kwai-wah.

Zatýkání v Hongkongu se odehrálo v politicky napjaté době, dva roky po měsících mohutných protivládních protestů, které otřásly městem. Minulý týden místní obyvatel pobodal policistu nožem a pak se zabil.

Bývalá britská kolonie Hongkong se vrátila pod čínskou správu v roce 1997. V současné době je Hongkong spravován podle principu jedna země, dva systémy, což má zaručovat demokratické zřízení a autonomní výsady. Peking ale tyto svobody postupně omezuje.

Od masových prodemokratických demonstrací v roce 2019 byla řada předních aktivistů zatčena nebo uprchla do zahraničí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme