Čína popraví Japonce, který pašoval drogy

Čína se chystá popravit japonského občana. Muž zadržený už v roce 2006 byl odsouzen za nezákonné pašování a držení drog. V případě vykonání rozsudku půjde o vůbec první popravu Japonce v Číně od navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi v roce 1972.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Davy Číňanů na cestě za rodinou

Davy Číňanů na cestě za rodinou | Foto: Robert Mikoláš

Mitsunobu Akano chtěl z Číny vyvézt dva a půl kilogramu narkotik, policie však u něho drogy objevila na letišti v Ta-lienu.

Podle listu China Daily má být rozsudek vykonán už v pondělí. Japonsko v této souvislosti vyjádřilo obavy z bezprostředně hrozící popravy, na druhé straně ale zdůrazňuje, že rozhodnutí je čistě na čínských soudech.

Peking se dlouhodobě obchodování s omamnými látkami snaží co nejpřísněji trestat, především pak u příležitosti světového dne boje proti drogám posílá na popraviště desítky lidí bez ohledu na to, zda jde o cizí státní příslušníky.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme