Povodně v Číně mají přes 300 obětí. Úřady nezastavily hromadnou dopravu, nejméně 14 lidí zemřelo v metru

Čínské úřady v pondělí výrazně zvýšily bilanci obětí na životech po záplavách, které asi před dvěma týdny zasáhly centrální Čínu. Mrtvých je podle aktualizovaných údajů nejméně 302, dalších asi padesát lidí se pohřešuje. Informují o tom tiskové agentury. Ještě na konci minulého týdne úřady hovořily asi o stovce obětí.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřady čelí kritice za to, že i přes varování meteorologů nenařídily zastavit hromadnou dopravu | Zdroj: Reuters

Rekordní srážky zasáhly v polovině července provincii Che-nan. V jejím správním středisku, metropoli Čeng-čou, voda zabíjela v metru a proměnila ulice v dravé řeky, které strhávaly i vozidla.

V metru několikamilionové metropole zemřelo nejméně čtrnáct lidí. Ve vlakové soupravě uvázlo asi 500 cestujících. Starostka města oznámila, že dalších 39 lidí zemřelo v podzemních parkovištích.

Místní úřady čelí kritice za to, že i přes varování meteorologů nenařídily zastavit hromadnou dopravu. V Čeng-čou spadl za tři dny téměř ekvivalent průměrných ročních srážek, což se stalo poprvé nejméně za šedesát let. Škody, které povodně napáchaly ve městě, jeho vedení odhadlo na 53,2 miliardy jüanů, tedy přes 176 miliard korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme