Čínský prezident pogratuloval Zemanovi ke znovuzvolení a nabídl upevnění strategického partnerství

Miloši Zemanovi pogratuloval ke znovuzvolení čínský prezident Si Ťin Pching. Informuje o tom tisková agentura Nová Čína. Připojil se tak například k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi nebo jeho slovenskému protějšku Andreji Kiskovi.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínský prezident Si Ťin Pching pogratuloval Miloši Zemanovi | Foto: Jason Lee | Zdroj: Reuters

Si Ťin Pching v gratulaci napsal, že strategické partnerství obou zemí by teď chtěl posunout na vyšší úroveň. Česká republika je podle něj jednou z prvních zemí, která Čínskou lidovou republiku uznala a navázala s ní diplomatické vztahy.

Zemanovi k vítězství v prezidentských volbách pogratulovali také ruský prezident Vladimir Putin a lídři Slovenska - prezident Andrej Kiska i premiér Robert Fico.

Předseda Evropské rady Donald Tusk by měl poslat gratulaci Miloši Zemanovi v pondělí. Radiožurnálu to řekl jeho mluvčí Preben Aamann. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker podle svého mluvčího zasílá blahopřání ke zvolení obvykle v pondělí.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme