Čína propustila oba odsouzené sociology

Do Spojených států míří letoun s čínskou socioložkou odsouzenou v Číně za špionáž. Peking akademičku s trvalým pobytem v USA vyhostil dva dny před návštěvou amerického ministra zaraničí Colina Powella v Číně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manžel a pětiletý syn Kao Čan se už nemohou dočkat, až letoun společnosti Neos West přistane dnes na letišti v Detroitu. 39letá čínská socioložka z americké univerzity ve Washingtonu byla v Číně odsouzena po pětiměsíční vazbě k deseti letům vězení za údajnou špionáž pro Tchajwan. Spolu s ní byl odsouzen i další čínský akademik trvale žijící v USA Čin Kuan Kwang.

Čínské úřady po protestech Spojených států propustily oba vědce ze zdravotních důvodů. Americký ministr zahraničí Colin Powell, který se účastní zasedání Sdružení zemí jihovýchodní Asie ve Vietnamu, propuštění Kao uvítal. Zdůraznil ale, že je třeba se soustředit na celý proces, který Čína používá k věznění a odsouzení těchto lidí. Powelll se sejde s čínskými představiteli v Pekingu tuto sobotu.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme