Čínský soud, potrestal nájemné vrahy, kterým se nechtělo zabíjet a přeprodávali si cíl jeden druhému

Soud v Číně po třech letech vynesl rozsudek nad skupinou nájemných vrahů, z nichž žádný neměl zájem vraždu skutečně provést. Zakázku tak předával jeden druhému.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Profimedia

Jak informoval zpravodajský server BBC News, všichni nájemní vrazi i podnikatel, který najal prvního z nich, dostali za pokus o vraždu trest od pěti do dvou a půl roku.

Příběh vražedného domina se začal odehrávat v roce 2013, kdy podnikatel Tchan Jou-chuej najal zabijáka, aby za částku 282 000 dolarů (asi 6,5 milionu Kč) odstranil jeho obchodního rivala.

Vražda Jána Kuciaka: prokuratura podala obžalobu na Kočnera a tři další obviněné. Pátý uzavřel dohodu

Číst článek

Zabiják ale najal na tuto práci svého kolegu, kterému nabídl 141 000 dolarů. Druhý muž najal třetího muže, ten čtvrtého - a čtvrtý pátého.

Plán se rozpadl ve chvíli, kdy se pátý najatý zabiják sešel s mužem na zabití v kavárně a navrhl mu, aby s jeho pomocí předstíral vlastní smrt. Muž souhlasil, že se nechá vyfotit svázaný a s roubíkem v ústech na důkaz provedené vraždy. Později ale vše ohlásil policii.

První soud se odehrál v roce 2016, ale obžalovaní byli zproštěni viny kvůli nedostatku důkazů. Obžaloba se odvolala a následoval druhý proces, v němž všech šest mužů - pět váhavých zabijáků a zadavatele vraždy - soud v provincii Kuang-si shledal vinnými z pokusu o vraždu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme