Čína ruší přímý prodej vstupenek na olympiádu, rozhodne loterie

Čína ruší přímý prodej vstupenek na olympijské hry. Budou se nabízet formou loterie. Přípravný organizační výbor přistoupil k tomuto kroku poté, co minulý týden při zahájení druhé fáze prodeje vstupenek zkolaboval kvůli obrovskému zájmu rezervační systém. Peking zahájil prodej lístků letos na jaře, a to právě formou loterie. K dispozici je celkem sedm milionů lístků, z toho zhruba tři čtvrtiny jsou určeny domácím fanouškům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prodej olypmijských vstupenek v Pekingu | Foto: AFP

Organizátoři her slibovali, že technické problémy vyřeší během několika dní, přesto nakonec přistupují k nabídce lístků pomocí losování.

Během první hodiny prodeje přímo na vybraných místech, a také on-line a po telefonu totiž chtělo získat vstupenku na deset milionů lidí, k dispozici jich přitom bylo jen 1,8 milionu.

Rezervační systém, který mohl uspokojit jen milion fanoušků za hodinu, tak neodolal obrovskému náporu a prodej musel být zastaven. Pokračovat, už ale formou loterie, bude mezi 10. až 30. prosincem. Přípravný olympijský výbor rozdělil prodej vstupenek v Číně do tří fází, v zahraničí pak má začít příští rok v dubnu.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme