Čína se potýká s alarmujícím stavem životního prostředí

Zamoření životního prostředí v Číně ohrožuje sociální stabilitu země i zdraví lidí. Podle oficiálních míst v Pekingu je stav alarmující, jen co se vodních toků týče, celá polovina řek je znečištěna. Za současný stav může prudký ekonomický růst, při kterém se ale nebral ohled na ekologii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

moderní čínské město

moderní čínské město | Foto: Robert Mikoláš

Kromě vodních toků je zamořeno i ovzduší. Jak uvádí čínská vládní Agentura na ochranu životního prostředí, třetina všech měst je zasažena kyselými dešti. Podle jejího šéfa se tak Čína diskredituje v očích zahraniční veřejnosti.

Peking vynakládá na ekologii 1,3 procenta HDP, zatímco vyspělé západní státy více než dvě procenta. Navíc se do nejlidnatější země světa přenáší výroba ze Spojených států i Evropy, a tím se i zvyšuje koncentrace vypouštěných zplodin, protože v Číně se tolik nedbá na dodržování ochrany přírody. Na současnou situaci minulý týden také upozorňovali představitelé Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme