Čína tají počty nemocných dětí po požití výrobků s melaminem

Čína odmítá zveřejnit nové údaje o počtu dětí, které onemocněly po požití mléčných výrobků kontaminovaných melaminem. K dispozici je nemá ani Světová zdravotnická organizace. Dosud se eviduje 54.000 dětí, které musely vyhledat lékaře, čtyři z nich zemřely. Úřady navíc varují právníky, aby nezastupovali rodiče nemocných dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čínský kojenec

čínský kojenec | Foto: AFP

Podle čínského ministerstva zdravotnictví nejsou informace o počtu nemocných dětí pro veřejnost důležité, nejde prý totiž o infekční chorobu.

Oprávnění zveřejnit tyto údaje nemá podle svého mluvčího ani ministerstvo zahraničí. Ústřední vláda na pondělním zasedání slíbila potrestání všech viníků.

Úřady v provincii Che-nan, kde sídlí jedna z největších mlékáren zapletených do skandálu s melaminem však pohrozily více než dvaceti právníkům, kteří chtěli zastupovat rodiče nemocných dětí. Celkem své služby postiženým lidem nabídlo na sto advokátů, žalobu ale dosud podali pouze jedni rodiče.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme