Chudí Číňané dostanou televizi. 'Pomůže vyřešit každodenní problémy,' dočetli se lidé v novinách

Čínská vláda rozdá do domácností v odlehlých regionech 300 000 televizorů. Rozhodnutí je součástí širšího plánu pro boj s chudobou v zemědělských oblastech, poslouží ale i k snazšímu šíření propagandy do těžko přístupných čínských regionů, napsal ve čtvrtek britský list The Telegraph.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televize připravené na recyklaci v Číně | Foto: Aly Song | Zdroj: Reuters

Podle regionálního listu z východočínské provincie An-chuej pomůže „televizní přijímač chudým rodinám vyřešit jejich každodenní problémy a obohatí jejich duchovní život“. Nové televize navíc umožní lépe šířit ideologii prezidenta Si Ťin-pchinga, dodal list.

Čínská propaganda proniká do západních médií přes placenou inzerci a reklamu, varují studie

Číst článek

Loni v říjnu schválili delegáti sjezdu Komunistické strany Číny zařazení konceptu „socialistické čínské cesty pro novou éru“ prezidenta Si do stanov strany. Si se tak podle listu The Telegraph stal nejmocnějším čínským vládcem od dob Mao Ce-tunga.

Peking následně tamním médiím připomněl, že za šíření ideologie prezidenta nesou odpovědnost. Státní agentura Nová Čína novináře vyzvala, aby „novou éru opěvovali“.

Distribuci nových televizorů nyní komplikuje pouze špatné počasí a těžko přístupný terén. „Regionální vlády se rozhodly postavit výzvě a zmobilizovaly veškeré dopravní prostředky - včetně automobilů, traktorů, motorek a koní, aby doručily televizory do odlehlých domácností,“ reagovaly místní úřady v prohlášení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme