Čína trestá výrobce látek používaných k dopingu

Peking odebral licenci devíti farmaceutickým závodům, které už v minulosti čelily vysokým pokutám a hrozbě zastavení výroby právě kvůli produkci povzbuzujících látek. Doping patří v Číně dlouhá léta k velkým problémům, a to už na středních sportovních školách, Peking proto tomu chce bojovat i v souvislosti s blížícími se olympijskými hrami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Injekční stříkačka | Foto: Jan Rosenauer

Čínské úřady se tentokrát zaměřily na továrny v městě An-šan v provincii Liao-ning, kde první velký skandál s dopingem propukl už před dvěma lety. Kontroloři tehdy v jednom z výcvikových center pro středoškoláky objevily 450 lahviček se steroidy.

Zaměstnanci střediska dokonce byli přistiženi přímo při vpichování injekcí s nepovolenými podpůrnými látkami studentům krátce před konáním provinčních sportovních her.

I přesto některé farmaceutické firmy nadále anabolika vyráběly, proto jim nyní byly odebrány licence. Přípravný olympijský výbor také hrozí všem domácím atletům, že v případě použití zakázaných látek v době srpnových her je čeká i doživotní zákaz.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme