Muž se po čtvrt století sešel s uneseným synem. Během pátrání objel Čínu a utratil veškeré úspory

Jednapadesátiletý Kuo Kang-tchang z Číny objal po téměř čtvrt století svého syna, kterého jako dvouleté batole unesli v roce 1997 obchodníci s lidmi od jejich domu v provincii Šan-tung. Otec od té doby po synovi pátral, projel kvůli tomu na motorce přes 500 000 kilometrů napříč státem, napsal server britské BBC. Ten také poznamenal, že únosy dětí jsou v této asijské zemi velký problém, ročně jich takto zmizí tisíce.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínská policie také vypátrala dva podezřelé z únosu batolete (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Profimedia

Identitu Kuova syna prokázaly testy DNA, uvedlo čínské ministerstvo veřejné bezpečnosti. Podle zpravodajského serveru Global Times ho díky rozborům DNA policie také našla. Policisté rovněž vypátrali a zatkli dva podezřelé z únosu. Více informací o tom, jak se podařilo uneseného vypátrat, nicméně zatím není k dispozici. Podle BBC se syn našel v sousední provincii Che-nan, kde žil.

Zmizelé děti Ujgurů. Rodiče po nich pátrají roky, navzdory slibům Pekingu o nich ale nic nevědí

Číst článek

Kuo Kang-tchang ve snaze nalézt svého ztraceného potomka údajně projel na motocyklu 20 čínských provincií, kam ho zavedly různé tipy. Při dopravních nehodách si prý zlomil několik kostí a poškodil deset motorek. Na misi podle svých slov utratil životní úspory - když mu peníze došly, spal pod mosty a žebral o jídlo.

Za tu dobu se stal rovněž významným členem organizací, které se zaměřují na pohřešované. Pomohl nejméně sedmi rodičům, aby se shledali se svými unesenými dětmi, píše BBC. Osud otce a syna inspiroval film z roku 2015, ve kterém hrál hongkongský herec Andy Lau.

Únosy a pašování dětí jsou v Číně problémem už po celá desetiletí. Mnoho jich obchodníci s lidmi prodávají k adopci, ať už v asijské zemi nebo v zahraničí, podotkl britský zpravodajský web s tím, že podle odhadu z roku 2015 je ročně uneseno v Číně 20 000 dětí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme