Za ramadán převýchovný tábor. Čínské úřady zakázaly Ujgurům ze Sin-ťjiangu modlitby i půst

Čínské úřady v autonomní oblast Sin-ťiang požadují po místních muslimech, aby se v době ramadánu nemodlili a nepostili. Všechny mešity navíc musejí vyvěsit čínskou vlajku. Za neuposlechnutí hrozí převýchovné tábory. Za poslední dva měsíce v nich podle informací Radio Free Asia skončily už tisíce lidí.

Sin-ťiang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ujgurové ve městě Kašgar | Zdroj: Reuters

Získat věrohodné informace, co se v Sin-ťiangu opravdu děje, je nemožné, protože zahraniční novináři tam mají dlouhodobě vstup zakázán. Místní úřady tvrdí, že v táborech končí nebezpeční separatisté a stát je převychovává prací a studiem.

Dopisovatelé vysílání Radio Free Asia ale oponují, že policie i armáda používají násilí a zastrašování. Mladí lidé z muslimského etnika Ujgurů například tvrdí, že ještě před začátkem ramadánu museli podepsat slib, že se během tohoto svátku vzdají modliteb i návštěvy mešit.

Filip Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme