Čína určila místa pro pořádání demonstrací v době LOH

Čína vytyčila místa pro pořádání demonstrací v době konání letních olympijských her. Protestující budou moci využít tři parky v blízkosti centra Pekingu, musí ale mít povolení úřadů. Úřady zatím nespecifikovaly, co lidé při demonstracích budou smět a co ne. Peking už zakázal jakékoli politické a další projevy, které by narušovaly suverenitu a státní integritu země, na jednotlivých stadionech i v jejich sousedství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čínští policisté před olympijským stadionem | Zdroj: ČTK

Čína, kde jsou obvykle demonstrace zakázané, zřídí speciální zóny určené k protestům podobně, jako tomu bylo při posledních letních olympijských hrách v Aténách. Vytyčené tři parky, Feng-tchaj, Chaj-tien a Čchao-jang, jsou dosud jedinými oficiálními místy, kde budou moci být organizovány demonstrace; za jakých podmínek, to však dosud úřady nezveřejnily.

Všechna tři místa jsou ale dostatečně daleko od hlavních olympijských sportovišť. Pekingští pořadatelé se tak maximálně snaží zajistit co nejpozitivnější obrázek her. Čína také učinila řadu preventivních opatření, aby se do země v průběhu olympiády dostalo co nejméně cizinců, kteří by na čínském území protestovali proti politice vládnoucí strany, především pak členů organizací na ochranu lidských práv.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme