Čína: Viceprezident nejvyššího soudu byl zadržen kvůli korupčnímu skandálu

Viceprezident čínského Nejvyššího soudu byl zadržen. Je zřejmě zapleten do korupčního skandálu. Od vzniku Čínské Lidové republiky v roce 1949 jde o nejvýše postaveného muže čínské justice, který je vyšetřován orgány vládnoucí komunistické strany.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí Nebeského klidu v Pekingu

Náměstí Nebeského klidu v Pekingu | Foto: Robert Mikoláš

Jednapadesátiletý Chuang Sung-jou je od středy vyšetřován komisí Komunistické strany Číny v rámci disciplinárního řízení zvaného 'šuang-kuej'. K jeho zadržení došlo ihned po zasedání vlády. Média i soudci proto spekulují, že se o jeho osudu rozhodovalo právě na jednání kabinetu premiéra Wen Ťia-paa.

Viceprezident Nejvyššího soudu je zapleten do korupčního skandálu v jižní provincii Kuang-tung, kde do roku 1999 působil předtím, než se stal soudcem Nejvyššího lidového soudu. Huang platil za ústavního experta, zabýval se také civilním právem.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme