Čína viní z útoků s injekčními stříkačkami v Sin-ťiangu muslimské Ujgury

Čínský ministr veřejné bezpečnosti označil za hlavní viníky nových nepokojů v Sin-ťiangu muslimské Ujgury. Podle jeho slov stojí za stovkami útoků injekčními stříkačkami ti samí separatisté, kteří před dvěma měsíci rozpoutali etnické střety mezi Chany a Ujgury.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyprahlé pouště se vzdušnými víry na dalekém západě Číny (Ujgurská autonomní oblast Sin-ťiang) | Foto: Jakub Kocurek

Šéf resortu bezpečnosti Meng Ťien-ču osobně řídí v Urumči policejní akce. Příslušníci zásahových jednotek dnes použili k rozehnání nových demonstrací slzný plyn, protestující požadující zajištění ochrany před dalšími útoky i odstoupení komunistického šéfa vytlačili od vládních i stranických budov.

Ještě dříve jim také zbránili proniknout do čtvrtí obývaných Ujgury. Ministr veřejné bezpečnosti přesto právě muslimské separatisty viní z útoků na nevinné lidi včetně dětí pobodaných injekčními stříkačkami.

Počet napadených už stoupl na 530, zatčeno také bylo 21 podezřelých, z toho 6 osob už bylo obviněno. Úřady také zakázaly jakákoli shromáždění a demonstrace, které se budou konat bez povolení.

Při červencových násilnostech v Urumči zahynulo na 200 lidí, dalších 1 700 utrpělo zranění.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme