V Číně se šíří neznámý virus. Na internetu kolují obavy, že jde o SARS

Čínské zdravotnické úřady se stále snaží zjistit, co způsobilo epidemii virového zápalu plic, kterým se ve městě Wu-chan nakazilo už 44 osob. Začátkem týdne bylo nakažených 27. Zatímco počet případů narůstá, na sociálních sítích kolují spekulace, že se mohl vrátit SARS z let 2002-2003. Informovala o tom agentura Reuters.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci v pohotovosti (ilustrační foto), | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila, že je o nákaze informována. Sleduje situaci a je v kontaktu s čínskou vládou. Její mluvčí se pro Reuters vyjádřil, že mnohé z potenciálních příčin jsou rozšířenější než SARS.

Podle zdravotnických zdrojů z Wu-chanu je 11 nakažených v kritickém stavu, ostatní jsou stabilizovaní. Všichni jsou v izolaci a lékaři sledují dalších 121 osob, s nimiž byli v těsném kontaktu.

Kontrola teploty

Nepotvrzené informace kolující po internetu tvrdí, že nemoc způsobila nákaza koronavirem SARS (z anglického Severe Acute Respiratory Syndrome, česky těžký akutní respirační syndrom), který se v roce 2002 objevil v jižní Číně a zemřelo na něj více než 700 lidí v několika zemích a oblastech.

Singapurské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že začne kontrolovat teplotu cestujících z letadel přilétajících z Wu-chanu. Je to jedno z opatření, která byla společně s přísnou karanténou přijata v letech 2002-2003 ve snaze dostat epidemii SARS pod kontrolu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme