Čína vloni odsoudila nejvíce lidí za ohrožení národní bezpečnosti

Čína vloni poslala do vězení o dvacet procent více lidí odsouzených za ohrožení národní bezpečnosti. Uvádí to 1.výroční zpráva Nejvyššího soudu. Za tento trestný čin jsou v Čínské lidové republice obžalováni kritici komunistického režimu, ale také osoby, které vyzradily státní tajemství nebo se podíleli na špionáži.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking

Peking | Foto: Robert Mikoláš

Padesát let od krvavě potlačeného povstání Tibeťanů proti čínské okupaci, dvacet let od masakru na Pekingském náměstí Nebeského klidu, deset let od zákazu hnutí Falun Kung i rok od protestů v Tibetu a sousedních provinciích, všechna tato výročí se podle některých odborníků podepsala na pětinovém nárůstu počtu osob odsouzených za ohrožení národní bezpečnosti.

Přispěly k tomu i etnické střety v Sin-ťiangu nebo aktivity disidentů v souvislosti se zatajováním příčin vysokého počtu dětí zabitých při zemětřesení v S´-čuanu v roce 2008. Nejvyšší soud konkrétní čísla nezveřejnil, dostupné jsou tak jen údaje z roku 2007, kdy bylo za ohrožení národní bezpečnosti obviněno 619 lidí.

Robert Mikoláš, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme