Čína vyzývá k nastolení pořádku v Libyi a evakuuje své občany

Čína žádá obnovení pořádku v Libyi. Na rozdíl od řady západních i arabských zemí ale dosavadní postup Muammara Kaddáfího, který potlačuje demonstrace s pomocí armády, neodsuzuje. Peking se také snaží evakuovat své občany, kteří v Libyi pracují. Po napadení ozbrojenými útočníky se na tisíc z nich ocitlo bez přístřeší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking | Foto: Robert Mikoláš

Čína je extrémně znepokojena situací v Libyi a doufá v rychlé obnovení stability v zemi, uvedl mluvčí ministerstva zahraničí. Peking také žádá Tripolis o vyšetření útoků na čínské společnosti, které se staly terčem rabování.

Ve městě Agedabia pak bylo z ubytoven vyhnáno na tisíc čínských dělníků. Peking už proto vyslal do oblasti zvláštní letadla a lodě, které mají čínské občany dopravit zpět do vlasti.

V čínské metropoli dnes před libyjským velvyslanectvím protestovalo asi dvacet lidí a byl mezi nimi i libyjský tajemník ambasády, který se otevřeně postavil proti režimu Muammara Kaddáfího a na svou funkci rezignoval.

Robert Mikoláš, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme