Čína zadržela největší množství syntetických drog v historii

Čína zaznamenala historický úspěch v boji proti drogovým mafiím. Policie zadržela na jihozápadě země rekordní množství chemické látky určené k výrobě návykové látky "Ice".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čínští policisté | Foto: Robert Mikoláš

Jedenáct tun suroviny by mělo na trhu cenu v přepočtu 5,5 miliardy korun. Za mřížemi skončily také desítky členů organizovaného zločinu.

Speciální tým 80ti detektivů ze S´-čuanu rozkrýval síť obchodníků s drogami od dubna letošního roku. Vyšetřování se nakonec rozšířilo do 21 provincií, kde se chemické látky obsahující efedrin vyráběly.

Do prodeje návykových látek bylo zapleteno celkem 64 továren. Efedrin sice není v Číně zakázán, protože se používá k přípravě léků proti chřipce, kašli nebo na astma, jeho produkce má ale podléhat přísné kontrole.

Policisté při razii zabavila i zbraně, velké množství finanční hotovosti, nemovitý majetek a 21 automobilů patřících členům organizovaného gangu. Pachatelům hrozí za prodej drog trest smrti.

Robert Mikoláš, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme