Čína zajala muslimské teroristy, kteří operovali v Sin-ťiangu

Čína odhalila teroristickou buňku. Podle Pekingu jde o muslimy operující v autonomní oblasti Sin-ťiang na západě země. Oznámení přichází krátce před prvním výročím nejhorších etnických střetů mezi Ujgury a Číňany, při kterých zemřelo na 200 lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínští policisté

Čínští policisté | Foto: photo.minghui.org

Ujgurská opozice obvinění z terorismu odmítá, podle ní se jen Peking snaží ospravedlnit represe vůči islámské menšině.

Ministerstvo veřejné bezpečnosti oznámilo, že policisté zadrželi více než deset členů teroristické buňky operující v Sin-ťiangu. Na svědomí údajně mají řadu útoků na policisty a pohraničníky, plánovali také atentáty v průběhu 29. LOH před dvěma lety.

Mezi zatčenými jsou i členové Islámského hnutí Východního Turkestánu, které v Sin-ťiangu usiluje o vznik nezávislého státu. Peking také islámské separatisty obviňuje z vyvolání etnických násilností, které v Urumči, metropoli Sin-ťiangu vypukly loňského 5. července.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme