Čína zpřísnila pravidla pro zpracování mléka, za porušení hrozí až trest smrti

Čína stanovuje nová pravidla pro zpracování mléka. Za jejich porušení hrozí až trest smrti. Vláda v Pekingu také zakázala přidávání jakýchkoli látek do čerstvého mléka a kontrolovat chce celý výrobní proces až po dodání potravin do obchodů. Podle oficiálních údajů muselo po požití mléčných produktů kontaminovaných melaminem vyhledat lékaře na 54 tisíc čínských dětí, podle médií jich ale bylo téměř 100 tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Číňanka s dítětem

Číňanka s dítětem | Foto: Robert Mikoláš

Podle nového nařízení se do surového mléka nesmí přidávat žádné přírodní ani chemické látky, ať už jsou neškodné či toxické. Zakázány jsou zvířecí hormony, pesticidy, některé bakterie a těžké kovy.

Postihy hrozí všem, od farmářů až po potravinové řetězce. V případě závažného provinění, zejména při výrobě dětské výživy, nevylučuje Peking ani trest smrti.

Na druhé straně ale dosud jediní rodiče, kteří podali žalobu na čínskou mlékárnu kvůli sušenému mléku obsahujícímu nebezpečný melamin, marně čekají na spravedlnost. Soud o ní měl rozhodnout už tento týden. Jejich dítě má poškozené ledviny a je nadále hospitalizováno v pekingské nemocnici.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme