Číňané budou platit poplatky za silnice s hustým provozem

Pekingští řidiči budou platit na některých silnicích s hustým provozem poplatky. Tamní úředníci totiž doufají, že speciální příplatky přimějí obyvatele cestovat více městskou hromadnou dopravou nebo si koupit automobil na alternativní pohon, informuje o tom tisková agentura Xinhua.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní zácpy jsou v Pekingu běžným jevem | Foto: Robert Mikoláš

Dusivý smog a kilometry ucpaných silnic. To je dnešní Peking. Řešením by měly být poplatky za zácpy, které by řidiči platili na komunikacích s hustým provozem. Zatím se ale neví, kde budou a za kolik.

Čínské hlavní město s kritickou dopravní situací bojuje už několik let. Nejvýrazněji omezil Peking dopravu před letní olympiádou v roce 2008, kdy mohly střídavě jezdit jen vozy se sudou nebo lichou poznávací značkou.

Od letošního ledna se pak v Pekingu losuje o licenci na nákup nového auta. Měsíčně ji dostane jen 20 tisíc žadatelů. I přesto je ale Čína už dva roky největším automobilový trhem na světě. Jen Pekingu jezdí okolo 5 milionů aut.

Kateřina Procházková, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme