Číňané hromadně skupují ve Španělsku nemovitosti

Rostoucí vliv čínské komunity zaznamenává v posledních letech mnoho evropských zemí. Výjimkou není ani Španělsko. I když je tato jihoevropská země cílem hlavně přistěhovalců z Latinské Ameriky či Severní Afriky, Číňanů je ve Španělsku rok od roku víc a víc. A roste taky jejich ekonomická prosperita.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Museo del Prado (Madrid) | Foto: Creative Commons Attribution 2.0 Generic, Brian Snelson

Číňané jsou ve Španělsku pomalu jedinými, kteří si mohou v neutěšené ekonomické situaci kupovat byty nebo domy. Čínští rezidenti využívají situaci, když ceny nemovitostí prudce klesly a stále klesají.

Dříve žili Číňané spíše v pronajatých obydlích a peníze investovali do nákupu restaurací a obchodů a vůbec do podnikání.

Teď, když se jim daří a prosperují, hromadně nakupují byty, kterých se na druhé straně španělské banky navzdory nízkým cenám stále nemohou zbavit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovnice Českého rozhlasu ve Španělsku Lubica Zlochová mluví o rostoucím počtu Číňanů v této zemi na Radiožurnálu.mp3

Pro španělské obchodníky jsou čínští podnikatelé stále větší konkurencí, s níž je těžké držet krok, takže příliš v lásce je nemají.

Španělští nakupující si čas od času zanadávají, že čínských obchodů neustále přibývá a za chvíli budou Číňanům patřit už celá města, ale na druhé straně u nich bez problémů nakupují a tím je podporují.

Jinak mají Číňané pověst velmi pracovitých lidí, o nich se ví, že jsou dobrými plátci, že například nájmy platí včas a když kupují nějaký podnik, platí v hotovosti.

Ľubica Zlochová, Michaela van Erne, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme