Číňané přišli o děti, úřady je prodaly do zahraničí

Čínské úřady kvůli porušení politiky jednoho dítěte odebraly rodičům téměř osmdesát dívek a prodaly je do zahraničí. Informaci o skandálu, ke kterému došlo v jihozápadní provincii Kuej-čou, přinesla čínská média. Peking uplatňuje státní politiku jednoho dítěte už 30 let, kdo ji poruší, platí vysoké pokuty.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Číňanka s dítětem

Číňanka s dítětem | Foto: Robert Mikoláš

Sedmdesát osm novorozených dívek v letech 2001 až 2008 odebraly úřady v okrese Čen-jüan, protože jejich rodiče neměli na zaplacení pokuty. Ta v přepočtu dosahovala padesáti čtyř tisíc korun.

Děti byly posléze umístěny do dětských domovů a následně nabídnuty k adopci. Zájemci ze Spojených států, Belgie, Španělska a dalších evropských zemí za ně zaplatili tři tisíce dolarů. V jejich osobních údajích navíc bylo uvedeno, že jde o sirotky.

Dosavadní vyšetřování už potvrdilo, že někteří z rodičů se dětí museli vzdát pod nátlakem. Výjimkou byl jeden z farmářů, který si přál mít syna a neměl dostatek peněz na zaplacení pokuty. Číňané žijící ve městech mohou oficiálně mít jen jedno, na venkově pak dvě děti.

Přečtěte si také:
Čína odložila prodej počítačů s blokačním softwarem
V Hongkongu 100.000 lidí pochoduje za demokracii
Čína popravila přes 20 lidí zapletených do obchodu z drogami
Tisíce čínských přehrad jsou v havarijním stavu
Čínská ekonomika poroste rychleji než se čekalo, krize přesto není zažehnána

Robert Mikoláš, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme