Číňané přišli o děti, úřady je prodaly do zahraničí

Čínské úřady kvůli porušení politiky jednoho dítěte odebraly rodičům téměř osmdesát dívek a prodaly je do zahraničí. Informaci o skandálu, ke kterému došlo v jihozápadní provincii Kuej-čou, přinesla čínská média. Peking uplatňuje státní politiku jednoho dítěte už 30 let, kdo ji poruší, platí vysoké pokuty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Číňanka s dítětem | Foto: Robert Mikoláš

Sedmdesát osm novorozených dívek v letech 2001 až 2008 odebraly úřady v okrese Čen-jüan, protože jejich rodiče neměli na zaplacení pokuty. Ta v přepočtu dosahovala padesáti čtyř tisíc korun.

Děti byly posléze umístěny do dětských domovů a následně nabídnuty k adopci. Zájemci ze Spojených států, Belgie, Španělska a dalších evropských zemí za ně zaplatili tři tisíce dolarů. V jejich osobních údajích navíc bylo uvedeno, že jde o sirotky.

Dosavadní vyšetřování už potvrdilo, že někteří z rodičů se dětí museli vzdát pod nátlakem. Výjimkou byl jeden z farmářů, který si přál mít syna a neměl dostatek peněz na zaplacení pokuty. Číňané žijící ve městech mohou oficiálně mít jen jedno, na venkově pak dvě děti.

Přečtěte si také:
Čína odložila prodej počítačů s blokačním softwarem
V Hongkongu 100.000 lidí pochoduje za demokracii
Čína popravila přes 20 lidí zapletených do obchodu z drogami
Tisíce čínských přehrad jsou v havarijním stavu
Čínská ekonomika poroste rychleji než se čekalo, krize přesto není zažehnána

Robert Mikoláš, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme