Číňané propustili v Karibiku poslední izraelská rukojmí

Čínští dělníci propustili na karibském ostrově Západní Caicos poslední čtyři Izraelce, které tam drželi několik dní jako rukojmí. Číňané požadovali vrácení všech peněz, které investovali do zajištění práce v Karibiku. Izraelská společnost totiž kvůli globálním finančním otřesům náhle zastavila výstavbu turistického střediska. Tři sta Číňanů chtěla propustit a poslat domů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dělníci

dělníci | Foto: Alena Palečková

Firma Aštrom nabízela dělníkům dlužné mzdy a peníze na letenku. Číňané se ale vzbouřili a požadovali po Izraelcích také 15 tisíc dolarů, které musel každý z nich zaplatit čínské agentuře za zprostředkování práce.

Na podporu svých požadavků zajali Číňané 13 izraelských dozorců a inženýrů, devět jich ale propustili už ve čtvrtek. Aštrom nakonec slíbil vyplacení všech peněz, které Číňané požadovali.

Turistické letovisko mělo stát na odlehlém ostrově, který je britským zámořským územím a nemá ani vlastní policejní stanici. Ukončení stavebního projektu je přitom přímým důsledkem krachu americké banky Lehman Brothers.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme