Číňané se připravují na konec světa, skupují svíčky a staví 'Noemovy archy'

Mnoho lidí po celém světě stále věří v blížící se konec světa. K apokalypse má podle Majského kalendáře dojít už příští týden, konkrétně 21. prosince. I proto patří toto magické datum 21.12. 2012 v současnosti k nejvyhledávanějším na internetu. Někteří se pak rovnou na tuto údajnou hrozbu připravují a například v Číně kvůli tomu vznikají i novodobé Noemovy archy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbytek, který jeho vynálezce Liou Čchi-jüan nazval ‘Archa Noemova‘

Příbytek, který jeho vynálezce Liou Čchi-jüan nazval ‘Archa Noemova‘ | Zdroj: Reuters

Pan Liou Čchi-jüan kontroluje svůj vskutku zvláštní příbytek a zároveň ukazuje, jaké vymoženosti domek ve tvaru vejce nabízí. Nechybí základní vybavení pro přežití, podél stěny pak jsou vypolstrované sedačky s bezpečnostními pásy. Jako v nějaké pouťové atrakci, která se hodně rychle otáčí, a proto je nutné být pevně připoután.

Asi sedm metrů vysoká ‘Noemova archa‘, jak ji tento výrobce nábytku z vesnice Čchien-tchun vzdálené asi hodinu od metropole Pekingu nazval, však není žádnou hračkou, ale pevnou stavbou z ocelových pásů pokrytých sklolaminátem, která prý odolá i tisíc metrů vysoké cunami a konstrukci nezničí ani sebesilnější zemětřesení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Číňané se připravují na konec světa, skupují svíčky a staví příbytky odolné vůči zemětřesení. Podrobnosti v reportáži Roberta Mikoláše ze zahraniční redakce Radiožurnálu.

Všechny zkoušky odolnosti, kdy do domku několikrát naráželo nákladní auto, také dopadly výborně. Prostě perfektní příbytek či spíše úkryt před údajně se blížící apokalypsou.

Dovnitř se navíc běžně vejde čtrnáct lidí a v případě nutnosti v této arše dokonce dokáže po dobu dvou měsíců přežít až třicet osob. Lidstvo tak podle pana Lioua přežije i v případě konce světa.

Novinářům se tento 45letý muž svěřil, že ho inspiroval film 2012 vyprávějící o zkáze lidstva a rozhodl se na soudný den připadající na 21. prosinec co nejlépe připravit.

A aby se zachránilo co nejvíc jeho spoluobčanů, vyrobil hned několik podobných domků, ať už ve tvaru vejce nebo koule. Zájem o tyto stavby je v Číně vskutku velký, bez ohledu na oznámení úřadů, že k žádné katastrofě nedojde.

Liou Čchi-jüan i navzdory tomu obdržel už 21 objednávek, slušný výdělek má tedy zajištěn. Jednu novodobou Noemovu archu totiž prodává v přepočtu za 15 milionů korun, výrobní náklady přitom byly patnáctkrát nižší.

Slušné tržby ale v těchto dnech mají třeba i prodejci svíček, které doslova mizí z regálů. Až se totiž naše planeta ponoří za pár dní do tmy, bude prý nutné něčím svítit.

Robert Mikoláš, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme