Číňané slaví nový lunární rok, Krysu střídá Buvol

Číňané vítají Rok Buvola ve chvíli, kdy místní experti varují před zhoršující se ekonomickou krizí. Nový lunární rok letos začíná 26. ledna a většina obyvatel nejlidnatější země světa ho tráví v rodinném kruhu. Zatěžkávací zkoušku proto opět zažívají dopravci, zejména na železnici, kterou má podle odhadů v průběhu novoročních svátků využít téměř 200 milionů cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohňostroj | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Krysu střídá buvol, který je symbolem práce a prosperity. Zároveň ale vyjadřuje klid, rozvahu a houževnatost. Podle expertů jí obyvatelé nejlidnatější země světa, zejména co se týče příslušníků nižší a střední vrstvy budou potřebovat, někteří varují i před přírodními katastrofami.

Čína se dosud navíc nevypořádala s nejhorší loňskou tragédií, kdy při zemětřesení v provincii S'-čchuan zahynulo na 70 tisíc lidí a dalších 18 tisíc se stále pohřešuje.

Právě nejhůře postižená místa dnes navštívil premiér Wen Ťia-pao, který Nový rok stráví s obyvateli jednoho z nejvíce zasažených měst, Wen-čchuanu.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme