Číňané znovu vyšli do ulic kvůli japonské učebnici

V Číně se dnes znovu protestuje proti Japonsku. Asi deset tisíc lidí se sešlo na demonstraci v Šanghaji a další tři tisíce lidí pak ve městě Chang čou. Stejně jako v minulých týdnech doprovázely i dnešní demonstrace výtržnosti. Vlna protestů v Číně začala poté, co Japonsko schválilo kontraverzní učebnici dějepisu, která v japonský prospěch překrucuje některé historické události.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protijaponská demonstrace | Zdroj: ČTK

Protijaponskou demonstraci v Šanghaji sledovaly stovky policistů. Bojovně naladění demonstranti během svého pochodu skandovali protijaponská hesla. Kameny a dalšími předměty zaútočili na tři japonské restaurace. Policie ale nijak nezasáhla, demonstrantům pouze zatarasila cestu k japonskému konzulátu, kam se chtěli dostat.

Protesty se očekávají během víkendu i v dalších městech. Na pekingském hlavním náměstí a u japonské ambasády hlídkuje přes tisíc policistů, další jsou připraveni v záloze. Řešit japonsko-čínské spory zítra přijíždí do Číny japonský ministr zahraničí.

Radim Vaculovič, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme