Číňanky chtějí více toalet, než mají muži

Ženy na jihu Číny budou mít o polovinu více toalet než muži, jejich právo má dokonce stanovit zákon. Příslušnice něžného pohlaví totiž protestují, že jsou oproti mužům znevýhodněné a musí na veřejných záchodcích čekat v dlouhých frontách. Nápad se navíc líbí i v sousedním Hong Kongu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Číňanka s dítětem | Foto: Robert Mikoláš

„Promiňte, spletl jsem se,“ omlouvá se směrem k několika ženám muž, který rychle vešel na toalety, a odchází pryč. Po chvilce se ovšem, tentokrát už pomalu a opatrně, vrací. Jak se totiž ujistil, skutečně vešel do dveří s typickým panáčkem a nápisem ‚men‘, muži. Je tady správně, zatímco příslušnice něžného pohlaví nikoliv.

Přesně takováto scéna se v uplynulých dnech odehrávala na mnoha veřejných záchodcích na jihu Číny, a to v rámci kampaně ‚okupujme pánské toalety‘.

Důvod je prostý, ženy požadují dvakrát více záchodových mís, než mají muži. Stěžují si na dlouhé fronty, které se tvoří u dámských toalet v nákupních centrech, na stadionech či v kinech.

Pánové jsou v tomto ohledu prostě a přirozeně mnohem rychlejší, zatímco ženám trvá vykonat potřebu mnohem déle, konkrétně téměř dvaapůlkrát déle. A úřady v hlavním městě provincie Kuang-tung jejich žádosti alespoň částečně vyslyšely. Chtějí dokonce přijmout zákon, který nařizuje, aby dámských záchodků bylo o polovinu více než těch pánských. A nápad se líbí i v sousedním Hong Kongu.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme