Čínská a ruská letadla se přiblížila vzdušnému prostoru Jižní Koreje. Soul ‚pro jistotu‘ vyslal stíhačky

Dvě čínská a šest ruských vojenských letadel se ve středu bez předchozího upozornění přiblížilo ke vzdušnému prostoru Jižní Koreje. Soul na to reagoval vysláním vlastních stíhacích letounů F-15K, uvedlo vedení jihokorejské armády podle agentury Yonhap. Podle pozorovatelů šlo ze strany Číny a Ruska o taktické vojenské cvičení, dodala agentura.

Soul Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moderní stíhací letouny Su-35 v Rusku zakoupila dosud jen Čína, dodávka Indonésii se zatím neuskutečnila kvůli americkým sankcím

Do stejného prostoru o několik hodin později vletěly i dva ruské stíhací letouny SU-35 | Zdroj: Profimedia

Dva čínské bombardéry H-8 dvakrát na zhruba 20 minut vstoupily do jihokorejského identifikačního pásma protivzdušné obrany, což je území širší než samotný vzdušný prostor země, ale přesto je již kontrolovaný a vstup vyžaduje od letadel identifikaci.

USA a Jižní Korea uspořádaly společné vojenské cvičení. Zapojily do něj i nadzvukové bombardéry

Číst článek

Do stejného prostoru o několik hodin později vletěly i čtyři ruské bombardéry TU-95 a dva ruské stíhací letouny SU-35, k nimž se připojily opět čínské bombardéry.

Jihokorejské vojenské letouny, včetně stíhaček F-15K, byly podle Soulu nasazeny v rámci taktického kroku kvůli možné nehodě.

Letouny vstoupily do jihokorejského identifikačního pásma protivzdušné obrany v době, kdy Soul usiluje o upevnění svého spojenectví se Spojenými státy uprostřed zostřujícího se čínsko-amerického soupeření a zároveň trvá na svém nesouhlasu s ruskou invazí na Ukrajinu, píše Yonhap.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme