Čínská armáda má poprvé v historii své webové stránky

Čínské ministerstvo obrany poprvé v historii zprovoznilo vlastní webové stránky. Informace o nejpočetnější armádě na světě jsou v čínštině a angličtině. Podle Pekingu mají údaje přístupné na internetu přispět k větší transparentnosti.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítač

Počítač | Foto: Free Digital Photos

V čínské armádě slouží 2,25 milionu vojáků a její rozpočet se každoročně zvyšuje o více než 10 procent. Spojené státy i jejich asijští spojenci znepokojuje, že čínští vojáci letos dostanou víc než 80 miliard dolarů.

Fotografie vojáků držících v náručí malé děti, pomáhající při odstraňování následků katastrof nebo účastnící se politických mítinků - i to nabízejí historicky první webové stránky čínského ministerstva obrany.

Nechybí ani vrchní velitel armády a prezident Číny Chu Ťin-tchao v olivově hnědé bundě, kterou už proslavil zakladatel Čínské lidové republiky Mao Ce-tung.

Zájemci se na internetu mohou také dozvědět o účasti Číny v zahraničních mírových misích a stránky zdůrazňují, že probíhající modernizace armády má výlučně obranný charakter.

Washington a jeho asijští spojenci ale Peking viní ze zatajování informací o jeho zbrojním programu i skutečné výši rozpočtu, který je údajně až několikanásobně vyšší.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme