Čínská armáda vypouští nežádoucí jezero

Čínští vojáci odvádí vodu z jezera vytvořeného při zemětřesení, hrozba protržení stále trvá. Úřady jsou kvůli tomu stále připraveny urychleně evakuovat dalších 1,3 milionu obyvatel. V uplynulých dnech přitom bylo do bezpečí přemístěno na 250 tisíc lidí. Meteorologové navíc varují před pokračujícími srážkami v postižené oblasti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

práce čínských vojáků | Zdroj: ČTK

Vojáci v posledních 24 hodinách znovu prohloubili 50 metrů široký a 300 metrů dlouhý kanál, který vykopali už minulý týden. Vypouštění vody z jezera Tchang-ťian-šan ale bylo kvůli špatnému počasí, následným otřesům i nestabilnímu podloží uměle vytvořené hráze několikrát odloženo.

Jezero zadržující na 220 miliónů kubíků vody ohrožovalo jeden a půl milionu obyvatel, navíc v okresech, které byly těžce zasažené už při zemětřesení 12.května. V oblasti se také nacházely tisíce tun nebezpečných chemikálií, které se vojáci také snažili přemístit, a ve vzdálenosti pouhých 60 km vede i nejdelší ropovod v zemi.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme