Čínská policie pozatýkala největší gang obchodníků s dětmi

Čínská policie zatkla přes šest set lidí podezřelých z obchodu s dětmi. Při zásahu se podařilo také osvobodit asi sto osmdesát nemluvňat. Gang, který působil v deseti čínských provinciích, děti s vysokým ziskem prodával do zahraničí, především do Hong Kongu a jiných asijských zemí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínské děti (ilustrační foto)

Čínské děti (ilustrační foto) | Foto: Robert Mikoláš

Nemluvňata překupníci získávali údajně z dětských domovů a ústavů, kam byla často odebrána v rámci politiky jednoho dítěte.

Rodičům, kteří si bez povolení pořídí v Číně druhého potomka, může být totiž dítě úředníky populační kontroly zabaveno.

Obchodování s dětmi je v této asijské zemi běžnou záležitostí. Může za to tradiční upřednostňování mužských dědiců a přísná populační politika.

Podle organizací zabývajících se obchodováním s lidmi se dá v Číně koupit na černém trhu dívka za dvanáct set amerických dolarů. Chlapec pak stojí až pětinásobek.

Kateřina Procházková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme