Čínská policie vyjádřila loajalitu komunistickému vedení země

Při přípravách na oslavy 60. výročí vzniku Čínské lidové republiky, které připadají na 1. října, slíbila udržení pořádku a zajištění klidného průběhu oslav. V rámci největší vojenské přehlídky v čínské historii také Peking poprvé představí i své nejmodernější jaderné rakety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Západní nádraží v Pekingu | Foto: Robert Mikoláš

Na 660.000 příslušníků polovojenské policie rozmístěných v Pekingu, Šanghaji, Sin-ťiangu, Tibetu a čtyřech dalších základnách vyjádřilo svou loajalitu vládnoucí komunistické straně.

Jak prohlásil jejich hlavní velitel, generál Wu Šuang-čan, jednotky jsou připraveny na nejhorší, aniž by specifikoval konkrétní nebezpečí.

Peking už ale několikrát vyjádřil obavy z možných teroristických útoků či masových nepokojů, i proto přijal mimořádná bezpečnostní opatření., která zejména v čínské metropoli předčí i zajištění ochrany v době konání olympijských her.

Peking v rámci vojenské přehlídky 1. října také představí nové jaderné rakety vlastní výroby včetně mezikontinentálních střel.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme