Čínská policie zatýká stovky mafiánů. S organizovaným zločinem spolupracovali i soudce a policisté

V Číně pokračuje největší zátah na zločince. Policie zatkla ve městě Čchung-čchingu už 1544 členů organizovaných gangů. Jsou mezi nimi i obchodníci miliardáři, policisté a šéf místní justice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

činští policisté | Foto: Robert Mikoláš

Policie v Čchung-čchingu v centrální části země rozprášila celkem 14 gangů a zatkla na 70 mafiánských bossů. Mezi zatčenými jsou i tři obchodníci s miliardovým majetkem, kteří jsou obžalováni z vražd, únosů, hazardu i organizování prostituce.

Podle úřadů v Čchung-čchingu, který je nejlidnatější městskou aglomeraci v Číně s více než 31 miliony obyvatel, jsou na útěku další stovky gangsterů.

Činnost gangů navíc kryli i vysocí policejní důstojníci a také místní šéf justice a zástupce policejního ředitele Wen Čchiang, který tuto funkci vykonával 16 let.

Do mimořádné akce se zapojily tři tisíce příslušníků bezpečnostních jednotek, kterým pomáhá i veřejnost. Policie zabavila stovky kusů zbraní a munice a 1,5 miliardy jüanů v hotovosti, tedy více než 4 miliardy korun.

Přečtěte si také:
Čínsko-vietnamský gang pral špinavé peníze, za čtyři roky to bylo 1,5 miliardy dolarů
V Číně se zdvojnásobil počet mladistvých zločinců
V Číně byl odhalen jeden z největších případů vyděračství
Čínu trápí organizovaný zločin

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme