Čínská policie zatýká stovky mafiánů. S organizovaným zločinem spolupracovali i soudce a policisté

V Číně pokračuje největší zátah na zločince. Policie zatkla ve městě Čchung-čchingu už 1544 členů organizovaných gangů. Jsou mezi nimi i obchodníci miliardáři, policisté a šéf místní justice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

činští policisté

činští policisté | Foto: Robert Mikoláš

Policie v Čchung-čchingu v centrální části země rozprášila celkem 14 gangů a zatkla na 70 mafiánských bossů. Mezi zatčenými jsou i tři obchodníci s miliardovým majetkem, kteří jsou obžalováni z vražd, únosů, hazardu i organizování prostituce.

Podle úřadů v Čchung-čchingu, který je nejlidnatější městskou aglomeraci v Číně s více než 31 miliony obyvatel, jsou na útěku další stovky gangsterů.

Činnost gangů navíc kryli i vysocí policejní důstojníci a také místní šéf justice a zástupce policejního ředitele Wen Čchiang, který tuto funkci vykonával 16 let.

Do mimořádné akce se zapojily tři tisíce příslušníků bezpečnostních jednotek, kterým pomáhá i veřejnost. Policie zabavila stovky kusů zbraní a munice a 1,5 miliardy jüanů v hotovosti, tedy více než 4 miliardy korun.

Přečtěte si také:
Čínsko-vietnamský gang pral špinavé peníze, za čtyři roky to bylo 1,5 miliardy dolarů
V Číně se zdvojnásobil počet mladistvých zločinců
V Číně byl odhalen jeden z největších případů vyděračství
Čínu trápí organizovaný zločin

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme