Finsko 0:1 Slovensko

Čínské úřady se připravují na případné nepokoje Tibeťanů

Tibetská regionální vláda varovala své úředníky, aby dbali v oblasti na kontrolu bezpečnosti. V případě nezvládnutí situace jim pak hrozí propuštěním. Nepokoje v Tibetu a sousední provincii S-čchuan si vyžádaly letos už tři mrtvé. Nejméně devatenáct tibetských mnichů se pak v provincii S-čchuan od loňského roku na protest proti čínské nadvládě upálilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tibetská žena se modlí za oběti čínského násilí | Foto: Kevin Frayer | Zdroj: ČTK

Tibetští úředníci musí podle vládního upozornění dbát na udržení stability v regionu a plně si uvědomovat svou odpovědnost. V případě zanedbání povinností má být každý odvolán.

Obavy úřadů ze sociálních nepokojů jsou pochopitelné. Od začátku roku čínská policie zastřelila při demonstracích nejméně tři lidi. Devatenáct tibetských mnichů se pak od loňského března na protest proti politice Pekingu upálilo. Severozápadní část S-čchuanu, obývaná především Tibeťany je dlouhodobě uzavřená. Nepřístupný by měl být také od příštího týdne i Tibet.

Na 13. února totiž připadá čtvrté výročí tibetských nepokojů a o týden později oslavy tibetského Nového roku.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme