Čínské válečné loďstvo vyplulo na historickou misi k břehům Somálska

Čínské námořnictvo vyráží do boje proti pirátům. Peking posílá do Adenského zálivu, kde operují somálští piráti, tři plavidla. Čína se podobné námořní mise v zahraničí zúčastní vůbec poprvé v historii, chránit navíc slíbila i tchajwanské lodě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

britská válečná loď v somálských vodách

britská válečná loď v somálských vodách | Zdroj: ČTK

Na historickou misi, vůbec první od 15. století, vypluly torpédoborce Chaj-kchou a Wu-chan spolu s doprovodným plavidlem.

Na palubě je celkem 800 příslušníků posádky včetně 70 členů speciálních jednotek. V Adenském zálivu se připojí k mezinárodním silám a jsou odhodláni zasáhnout s veškerou výzbrojí proti somálským pirátům. K dispozici mají i vrtulníky.

Peking chce především zajistit bezpečnost svých lodí, od začátku roku totiž touto nebezpečnou oblastí proplulo na 1200 čínských plavidel a 20 procent z nich čelilo útokům pirátů. Peking nabídl pomoc i Tchajwanu.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme