Čínský premiér: Demokracie příštích sto let nebude

Demokracie v Číně v příštích 100 letech nebude! Prohlásil to čínský premiér Wen Ťia-pao, který článek na toto téma napsal pro vládní deník People´s Daily. Podle šéfa komunistického kabinetu je přednější ekonomika a zajištění sociální stability, teprve poté mohou na řadu přijít politické reformy. Komunistická strana stojí v čele Číny od roku 1949.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking - Zakázané město | Foto: de.wikipedia.org

Čína vyvíjí vlastní demokracii, která není v rozporu se socialistickým zřízením, napsal Wen Ťia-pao. Jak dodal, takový systém ale nedozraje dříve než za sto let. Je totiž nutné nejprve zvládnout obrovský ekonomický růst a zajistit sociální spravedlnost pro všechny.

Komunistická vláda sice v posledních letech provedla některé dílčí politické reformy, na základě kterých se mohou nestraníci zúčastnit voleb na nejnižší úrovni a ucházet se o zastupitelské posty na vesnicích. Většinu země ale drží pevně v rukou a aktivisty žádající demokratické změny a pluralitní systém zavírá do vězení.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme