Čínský přístav Tchien-ťin hlásí po mohutné explozi skladu stovky raněných

Neobyčejně mohutný výbuch dnes otřásl čínským přístavním městem Tchien-ťin, které leží asi 150 kilometrů jihovýchodně od metropole Pekingu. Podle čínských médií bylo zraněno až 400 lidí, tlaková vlna byla znát ve vzdálenosti několika kilometrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mohutná exploze v čínském přístavním městě Tchien-ťin | Zdroj: Reuters

Podle nepotvrzených zpráv došlo k sérii explozí v přístavním skladišti průmyslové zóny Pin-chaj.

Ve skladu byl podle agentury Nová Čína uložen "nebezpečný náklad", majitelé měli údajně všechna potřebná povolení. Šlo buď o trhaviny, nebo zápalné látky.

Očití svědkové vypověděli, že nejprve zahlédli obří ohnivý kotouč, po němž zazněl silný výbuch.

Agentura AP napsala, že o žádných mrtvých zatím nejsou zprávy. Někteří ze zraněných jsou ale podle Nové Číny ve vážném stavu. Na místo neštěstí se dostavila stovka hasičských čet, oheň se údajně už podařilo dostat pod kontrolu. Dva hasiči jsou nezvěstní.

Obyvatelé okolních obcí se údajně domnívali, že jde o zemětřesení. Okolní domy jsou bez elektrického proudu, tlaková vlna rozbila stovky oken. V místě výbuchu zuřil požár, který dosahoval výše stovek metrů. Výbuch je zaznamenán i na družicových snímcích, tvrdí ruská média.

Město Tchien-ťin, kde žije zhruba 7,5 milionu obyvatel, je důležitou dopravní křižovatkou a průmyslovým střediskem se silnými hospodářskými vazbami na Peking.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme