Čínský soud vynesl trest smrti za korupci

Čínská vláda bojuje s korupcí a padají i tresty smrti. Naposledy soud vynesl nejvyšší rozsudek nad dvěma vysokými komunistickými funkcionáři z metropole Pekingu a Čchung-čchingu na jihozápadě země. Čína se považuje za jednu z nezkorumpovanějších zemí světa, braní úplatků se rozšířilo i mezi vládními úředníky na všech úrovních i mezi představiteli komunistické strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking - Náměstí Nebeského klidu | Foto: cs.wikipedia.org

Za vraždu milenky a braní úplatku ve výši 600 tisíc juanů, tedy asi jednoho a půl milionu korun, byl k trestu smrti odsouzen pětapadesátiletý představitel jedné z městských částí Pekingu. Stejný rozsudek vynesl soud i nad mužem, který za různé protislužby získal v přepočtu téměř pět a půl milionu korun.

K případu se vyjádřil i čínský prezident Chu Ťin-tchao, podle kterého je vymýcení tohoto nešvaru důležité pro samotné vedoucí postavení komunistické strany. Každý rok je totiž v Číně potrestáno kolem jednoho sta tisíc členů vládnoucí strany, zejména právě kvůli korupci.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme