Čínští bloggeři prohrávají se státními cenzory

Čína v rámci cenzury maže až 95 procent všech blogů. Tvrdí to autoři webových aplikací odvolávající se na oficiální statistiky. V Číně je v současnosti více než 340 miliónů uživatelů internetu, z toho 220 milionů bloggerů. Peking cenzuru obhajuje a tvrdí, že blokuje především stránky s pornografickou a nepřátelskou tématikou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blog | Foto: Fotobanka stock.xchng

Čínští bloggeři vycházejí z dokumentu vlády, podle kterého v zemi na internetu opakovaně publikuje své názory či poznámky na 140 milionů lidí, denně jsou však k dispozici pouhé tři miliony blogů a takové číslo podle nich nemůže odpovídat realitě.

Peking také kvůli stále rychleji se rozvíjejícímu internetu už blokuje rovnou celé webové stránky, v současnosti tak není možné si v Číně otevřít na 70 tisíc domén a podadresářů, nepřístupné ale zůstávají třeba i Facebook, Twitter, Youtube či Picasa.

Kvůli státní cenzuře se z nejlidnatější země světa letos na jaře stáhla i americká společnost Google, což vyvolalo spor mezi Washingtonem a Pekingem kvůli zaručení svobody slova a informací.

Robert Mikoláš, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme