Čínští novináři protestují proti státní cenzuře

Novináři předního čínského deníku stávkují proti cenzuře. Včera se k nim přidaly i stovky čtenářů a příznivců. Nelíbí se jim, že cenzoři upravují v populárním deníku články. Zahraniční komentátoři tvrdí, že jde o boj za svobodu tisku a demokracii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soukromí na internetu | Foto: stock exchange

Deník jako první otevřel například kauzu HIV, šířícího se na čínském venkově, nebo odhalil zneužívání zaměstnanců ve firmě Foxconn.

„Čína nesmí potlačovat svobodu tisku. Tím, že odepírá lidem přístup k faktům a informacím, veřejnost poškozuje," řekl médiím jeden ze zaměstnanců populárního čínského deníku Southern Weekend Periodika známého svou investigativní žurnalistikou.

Od nového roku ale oddělení propagandy začalo zprávy a informace těchto novin neúnosně upravovat, proti čemuž se teď žurnalisté brání stávkou. Cenzura a omezování přístupu k informacím trápí novináře v Číně už řadu let. Situace se nezlepšila ani s novým vedením země, zvoleným loni v listopadu.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme