Čínští turisté kvůli útokům mění destinace, místo Francie míří do střední Evropy včetně Česka

Francie přestává být nejoblíbenější evropskou destinací Číňanů. Hlavním důvodem jsou teroristické útoky, kvůli kterým míří turisté z nejlidnatější země světa více do severní a střední Evropy včetně České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpívající Číňané | Foto: Robert Mikoláš

Do Evropy v roce 2015 přijelo téměř pět milionů čínských turistů, nejvíce do Francie a do Německa. Po teroristických útocích, hlavně po listopadových atentátech v Paříži, kdy islamisté povraždili 130 lidí, ale zájem o Francii poklesl.

Francouzská ambasáda v Pekingu vydává mnohem méně víz než vloni, letos je získalo 320 tisíc žadatelů, což je o 15 procent méně než minulý rok.

Další negativní dopad pak budou mít podle pozorovatelů poslední události v Nice, stejně jako série útoků v Německu. Už teď to potvrzují majitelé některých čínských cestovních kanceláří včetně agentury Ctrip.com nabízející zájezdy online. A nepomáhají ani slevy, které činí v přepočtu až 7 tisíc korun za zájezd.

Na Evropu ale Číňané nezanevřeli, více začínají jezdit do střední a východní Evropy. Létají třeba do Maďarska nebo také do České republiky. Potvrdil to i Jan Papež, místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR.

„Za prvních šest měsíců se nárůst zdá být podle našich tabulek zhruba 20procentní, což je hodně velké číslo. A zdá se, že druhá polovina roku může být v tomto ohledu ještě úspěšnější. To znamená, že se dá předpokládat, že během roku může být ten nárůst až čtvrtinový,“ uvedl.

Číňané jako turisté jsou důležitými klienty kdekoli ve světě. Například jen loni jich vycestovalo 120 milionů, což byl opět velký nárůst. Do Německa dokonce o 70 procent, do Francie téměř o 50 procent, to se ale po současných útocích mění.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme