Netradiční fotka se čínským turistům nevyplatila, za hajlování před Říšským sněmem je zatkli

Dva čínské turisty zatkla kvůli hajlování na veřejnosti německá policie. Se vztyčenou pravicí pózovali před budovou Říšského sněmu v Berlíně a vzájemně se přitom fotografovali na mobilní telefony. Po složení kauce byli oba propuštěni.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Říšský sněm v Berlíně.

Říšský sněm v Berlíně. | Foto: Jiří Hošek

Turisté v Berlíně napodobovali zakázaný nacistický pozdrav „Heil Hitler“. Policii na místo přivolali dva strážci, oznámila v neděli podle agentury DPA berlínská policie.

V jejím prohlášení se uvádí, že zadržení muži ve věku 36 a 49 let čelí obvinění za „používání symbolů nezákonné organizace“. Po složení kauce ve výši 500 eur za každého (zhruba 13 tisíc korun) byli Číňané propuštěni.

Reichstag představuje v Německu silný symbol. Budova tehdejšího Říšského sněmu byla zničena požárem v roce 1933. Oheň založil žhář, požár byl ale pravděpodobně zinscenován nacisty, kteří ho následně každopádně využili k tažení proti komunistům a jako záminku pro tvrdé omezení občanských práv.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme