Čínští záchranáři bojují s časem, do oblasti zničené zemětřesením míří premiér

Pomoc do čínské provincie zasažené zemětřesením přichází pomalu, na ošetření čekají stále tisíce lidí. Podle Pekingu je do bezpečí nutné přemístit dalších 100 tisíc místních obyvatel. Otřesy o síle 7,1 stupně Richterovy škály mají v odlehlé horské oblasti provincie Čching-chaj na svědomí přes 600 mrtvých a 10 tisíc zraněných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení v Číně | Zdroj: ČTK

Silný vítr, chladné počasí i vysoká nadmořská výška ztěžují záchranné práce v postižených oblastech. Mnoho komunikací včetně mostů bylo navíc zničeno a část obcí zůstává bez elektřiny i telefonního spojení.

Zprovozněno je už ale letiště u hlavního střediska tibetské prefektury Jü-šu, na místo neštěstí proto už mohly dorazit další dva tisíce vojáků.

Vyprošťovací týmy se nyní také zaměřují na pátrání v celkem 11 zřícených školách, v jejichž troskách zahynulo nejméně 66 žáků a studentů a také deset učitelů.

Do oblasti míří i premiér Wen Ťia-pao, který se stejně jako před dvěma lety v S´-čuanu, chce na místě přesvědčit o následcích přírodní katastrofy i postupu záchranných prací.

Robert Mikoláš, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme