Čínští záchranáři dál pátrají po zavalených hornících

Počet obětí havárie v čínském uhelném dole stoupl na 32. Záchranáři se ale nevzdávají a pátrají po pohřešovaných hornících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžní věž | Foto: Ľubomír Smatana

V době výbuchu, ke kterému došlo v centrální části země, se v podzemí nacházelo 278 havířů, 239 se jich podařilo dostat na povrch. Čínské doly jsou označovány za nejnebezpečnější na světě, jen vloni v nich zahynulo nejméně 2 600 lidí.

Na 300 záchranářů se snaží dostat do šachty zavalené asi 2,5 tisíci tunami uhelného prachu. Podařilo se jim už sice obnovit dodávky elektřiny i zprovoznit ventilační systém, práce jim ale ztěžuje právě uhelný prach a omezené možnosti pohybu v úzkých šachtách. Naděje, že by zbývajících pět horníků bylo ještě naživu, se tak neustále snižuje.

K explozi v provincii Che-nan došlo krátce po dramatickém vyproštění chilských havířů, obyvatelé nejlidnatější země světa v této souvislosti, především na internetu srovnávají doly v obou zemích a obviňují úřady, že tolerují i provoz podniků nesplňujících bezpečnostní normy.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme