Čínští záchranáři dál pátrají po zavalených hornících

Počet obětí havárie v čínském uhelném dole stoupl na 32. Záchranáři se ale nevzdávají a pátrají po pohřešovaných hornících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžní věž | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

V době výbuchu, ke kterému došlo v centrální části země, se v podzemí nacházelo 278 havířů, 239 se jich podařilo dostat na povrch. Čínské doly jsou označovány za nejnebezpečnější na světě, jen vloni v nich zahynulo nejméně 2 600 lidí.

Na 300 záchranářů se snaží dostat do šachty zavalené asi 2,5 tisíci tunami uhelného prachu. Podařilo se jim už sice obnovit dodávky elektřiny i zprovoznit ventilační systém, práce jim ale ztěžuje právě uhelný prach a omezené možnosti pohybu v úzkých šachtách. Naděje, že by zbývajících pět horníků bylo ještě naživu, se tak neustále snižuje.

K explozi v provincii Che-nan došlo krátce po dramatickém vyproštění chilských havířů, obyvatelé nejlidnatější země světa v této souvislosti, především na internetu srovnávají doly v obou zemích a obviňují úřady, že tolerují i provoz podniků nesplňujících bezpečnostní normy.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme