Čínu a USA propojí nový podmořský kabel

Čína buduje nové internetové spojení se světem, i kvůli olympiádě. Podmořský kabel má spojit Čínu se Spojenými státy. Předejít má také podobným výpadkům, ke kterým došlo na přelomu letošního roku. Tehdy zemětřesení o síle 7,1 stupně Richterovy škály poškodilo dosud existující podmořský kabel a prakticky na měsíc vyřadilo internetovou síť v celé Číně a s problémy se potýkali i v Japonsku, Jižní Koreji či Singapuru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking - Zakázané město | Foto: de.wikipedia.org

Optický kabel za 500 milionů dolarů, který bude dlouhý 26 tisíc kilometrů, umožní zrychlení přenosu informací mezi Čínou a Spojenými státy. Kabel zvaný Transpacifický express zajistí i přímé spojení Číny s Jižní Koreou a Tchajwanem.

Práce na čínské straně byly zahájeny v přístavním městě Čching-tao, na americké začaly už na jaře letošního roku. Dokončeny pak mají být příští rok v červenci. Nové spojení umožní i přenos televizního signálu v HD kvalitě z letních olympijských her, které se v Číně konají v srpnu 2008.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme