Čínu trápí organizovaný zločin

Čínská policie letos rozprášila přes 1300 zločineckých skupin. Podle Pekingu jsou do organizovaného zločinu zapojeni i členové místních samospráv. Čínská policie se snaží bojovat proti alarmující trestné činnosti v zemi. Jen za prvních deset měsíců letošního roku bylo v Číně spácháno na 3,75 milionu trestných činů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pekingský autobus

Pekingský autobus | Foto: www.drben .net

Téměř 50 zadržených státních úředníků mělo podle vyšetřovatelů krýt aktivity kriminálních skupin. Za to získávali úplatky a různé výhody, někteří také byli vydíráni. V rámci celostátní kampaně proti organizovanému zločinu se policistům podařilo rozbít na 1 347 gangů a téměř 200 případů se dostalo před soud.

Narůstá i počet vyřešených trestných činů, přesto jich stále zůstává neobjasněno více než 1,5 milionu. V Číně je přitom uplatňován trest smrti, každoročně je v zemi popraveno více než 8 tisíc osob a k nejvyššímu trestu mohou být lidé odsouzeni za zhruba sedm desítek trestných činů včetně nenásilných, jako např. braní úplatků či daňové podvody.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme